Ładowanie treści...
Personal fabric – agentura práce, a.s.

Blog

Najczęstsze oszustwa nieuczciwych agencji zatrudnienia. Nie daj się oszukać!

W Czechach działa wiele agencji personalnych. Z niektórymi z nich być może miałeś/-aś już do czynienia. Zdajemy sobie sprawę, że zatrudnienie nie musiało przebiegać tak kolorowo. Zachowanie nieuczciwych „agencji zatrudnienia” niestety psuje renomę profesjonalnym i uczciwym agencjom. Jeżeli byłeś/-aś świadkiem nieuczciwego zachowania agencji pracy, nie wahaj się skontaktować z najbliższym Urzędem pracy w Czechach, który sprawdzi prawidłowość całego zatrudnienia.

Najczęstsze chwyty nieuczciwych agencji pracy

Praca na niekorzystnych warunkach
Chociaż Czeski Kodeks pracy nie pozwala agencjom na zawieranie umów o dzieło („dohoda o pracovní činnosti”), w dalszym ciągu poprzez kombinacje prawne i oszustwa możesz spotkać się z takim rodzajem zatrudnienia. Taka forma zatrudnienia oznacza dla Ciebie szereg wad. Praca w oparciu o umowę o dzieło nie może przekroczyć 300 godzin rocznie. W przypadku, gdy limit godzin zostanie wykorzystany - człowiek zostaje na lodzie. Przy tym rodzaju zatrudnienia pracownikowi nie przysługuje płatny urlop, zasiłek dla bezrobotnych i inne świadczenia.

Potrącanie części wynagrodzenia
Zgodnie z czeskim prawem pracy pracownik zatrudniony przez agencję powinien otrzymywać identyczne wynagrodzenie, jak pracownik etatowy w danym zakładzie pracy. W praktyce bywa to różnie, najbardziej nachalne agencje pracy potrącą nawet połowę wynagrodzenia na pokrycie swoich potrzeb. Nie obchodzi je również fakt łamania prawa, takie agencje zwyczajnie polegają na twojej nieznajomości prawa i działają zgodnie z zasadą: nie ma oskarżyciela - nie ma sędziego.

Praca „na czarno” lub tak zwana „na próbę”
Najgorszą decyzja jest podjęcie pracy „na czarno”. W tym przypadku nie tylko łamiesz prawo ale możesz mieć poważne konsekwencje, a w najgorszym przypadku długi. Nikt nie odprowadza składek na ubezpieczenie zdrowotne, a jeżeli zapomnisz je opłacić sam, czeka ciebie postępowanie po którym zapłacisz za każdy miesiąc nielegalnego zatrudnienia z dużymi odsetkami. W tym przypadku nie masz prawa do zasiłku chorobowego, nie są odprowadzane składki na ubezpieczenie emerytalne, a w przypadku wypadku w pracy nie otrzymasz nic i zostaniesz skazany na samego siebie.
Do ciekawszych chwytów niektórych agencji pracy należy praca „na próbę”. Zatrudnienie odbywa się pod pretekstem, że agencja musi najpierw przetestować pracownika, po czym zaoferuje zatrudnienie, w tym okresie pracujesz za darmo bez umowy. Nawet w przypadku, jeżeli jest to twoja wymarzona praca, nigdy nie gódź się na takie warunki. Taka forma pracy jest stratą czasu, a w przypadku wypadku w pracy nie otrzymasz odszkodowania oraz opieki medycznej.

Pracuj w Personal fabric
Dzięki nam unikniesz przykrego doświadczenia w nieuczciwych agencjach pracy, które tylko czekają na nowych pracowników. Personal fabric stawia na długotrwałe zatrudnienie, uczciwość i indywidualne podejście do pracowników.

10 korzyści dla Ciebie:

1.       Pewna praca i gwarantowane wynagrodzenie
Zawierając z nami umowę o pracę zostaniesz naszym pracownikiem. W przypadku zwolnień w firmie, w której pracujesz nadal jesteś naszym pracownikiem, jest to dużym atutem w porównaniu do pracowników etatowych danej firmy. Natychmiast zaproponujemy kilka innych ofert, dlatego też nie musisz rejestrować się w Urzędzie pracy. Działa to również w przypadku, gdy nie będziesz zadowolony z obecnej pracy - z przyjemnością zaoferujemy ci inną ofertę pracy.

2.       Praca na pełny etat
Nie oferujemy naszym pracownikom niekorzystnych umów pracowniczych, zawsze oferujemy pracę na pełny etat. W przypadku niektórych ofert od samego początku otrzymasz umowę o pracę na czas nieokreślony! Na mocy oferowanych przez nas umów masz prawo do zasiłku chorobowego i innych świadczeń pracowniczych.

3.       Darmowe zakwaterowanie
Zapewnimy Ci bezpłatne zakwaterowanie niedaleko od miejsca pracy. Oferujemy również wspólne zakwaterowanie dla par.

4.       Zwrot kosztów dojazdu
Pracownikom, którzy podjęli decyzję wyjazdu do pracy zwracamy koszty związane z transportem do miejsca pracy.

5.       Darmowe szkolenia i kursy
Pracownikom, którzy którzy dążą do rozwoju zawodowego i dalszego kształcenia oferujemy darmowe kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje. Są to przede wszystkim kursy dla spawaczy lub operatorów dźwigów.

6.      Stałe wsparcie naszych koordynatorów i majstrów
W przypadku jakichkolwiek problemów zawodowych lub osobistych nasi majstrowie i koordynatorzy służą pomocą. Każdy problem da się rozwiązać - pomożemy znaleźć najlepsze rozwiązanie.

7.       Żadnych opłat za pośrednictwo
Konsultację, usługi pośrednictwa pracy i inne służby są u nas całkowicie darmowe. Pracujemy dla Ciebie!

8.       Możliwość cotygodniowych zaliczek
Masz zobowiązania finansowe czy chciałbyś/-aś pobierać cotygodniowe zaliczki? Możesz uzgodnić z koordynatorem możliwość pobieranie cotygodniowych wypłat.

9.       Równe warunki zatrudnienia
Swoim pracownikom zapewniamy wynagrodzenie jak etatowym pracownikom danej firmy ze wszystkimi bonusami i świadczeniami. Oprócz tego, w odróżnieniu od pracowników etatowych możesz mieć dodatkowe bonusy takie jak: darmowe zakwaterowanie, zwrot kosztów dojazdu lub diety pracownicze.

10.   Bonusy rekrutacyjne i premie za polecanie pracowników
W niektórych zawodach nasi pracownicy otrzymają niemałe pieniądze w postaci bonusów rekrutacyjnych. Dla spawaczy, programistów CNC, operatorów obrabiarki i ustawiaczy mamy przygotowany jednorazowy bonus w wysokości 5 000 Kč po podjęciu pracy. Oferujemy również premie za polecenie pracownika do 10 000 Kč. Dowiedz się więcej o naszych premiach i bonusach.

Chcesz wykorzystać wszystkie nasze możliwości? Czekamy na twoje CV. Możesz również skontaktować się telefonicznie: + 420 800 880 810 (darmowe połączenia z czeskich numerów)!

Powrót do artykułów
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z przyjaciółmi!  

Inne artykuły w kategorii

Mity o zatrudnieniu za pośrednictwem agencji pracy

Mity o zatrudnieniu za pośrednictwem agencji pracy

Wokół zatrudnienia przez agencje pośrednictwa pracy powstało w ostatnim czasie kilka mitów, które wytworzyli stereotypowe wyobrażenie tego zjawiska, które negatywnie wpływa na podejmowanie decyzji zarówno przez potencjalnych pracowników, jak i zainteresowane firmy. Z jednej strony są pozytywne opinie, według których agencje pośrednictwa pracy stanowią ważnych pracodawców, z drugiej strony możemy się jednak spotkać z krytyką.
Mity o zatrudnieniu za pośrednictwem agencji pracy
Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy

Umowę o pracę powinniśmy podpisać najpóźniej w dniu nastąpienia do nowej pracy. Na co potrzeba zwrócić uwagę przed jej podpisaniem aby nie być zaskoczonym?
Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy